SM-veckan Malmö: söndagens medaljer

Av på 1 juli, 2019
Arkivbild.

På SM-veckans femte dag avgjordes mästerskap i bland annat bangolf, simning, kyokushin (karate) och rugby. 295 guldmedaljer står på spel när 43 idrotter ska avgöra sina svenska mästerskap under en intensiv vecka i Malmö.

Frisbee
Discgolf
dam Silver Karlsson/
Kjellberg
Vetlanda Vetlanda Jönköpings
län
Frisbee
Discgolf
dam brons Tobiasson/
Nylander
UDGC Umeå dgc Umeå västerbottens län
Frisbee
Discgolf
herr Guld Hagman/
Johansen
Helsingborg
Onsala DG
Helsingborg/
Onsala
Skåne län/Halland
län
Frisbee
Discgolf
herr Silver Jaakobsson/
Dahlberg
Team DGS
Viksjöfors IF
Viksjöfors gävleborgs
län
Frisbee
Discgolf
herr Silver Söderqvist/
Bengtsson
360 Göteborg Västra götalands
län
Bangolf Slagspel DAM Guld Marielle Svensson BGK Jönköping Jönköping Jönköpings
län
Bangolf Slagspel DAM Silver Karin Olsson Uppsala BGK Uppsala Uppsala
län
Bangolf Slagspel DAM Brons Annelie Lundell Malmö BGK Malmö skåne län
Bangolf Slagspel HERR Guld Carl-Johan Ryner Uppsala BGK Uppsala Uppsala län
Bangolf Slagspel HERR Silver Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK Stockholm stockholms
län
Bangolf Slagspel HERR Brons Lars Kvael Skogshalls BGK Skoghall värmlands
län
Bangolf LAG dam Guld Lag uppsala bgk Uppsala Uppsala län
Bangolf LAG dam Silver lag asarum bgk Asarum blekinge län
Bangolf LAG herr Guld lag Skogshalls BGK Skoghall värmlands
län
Bangolf LAG herr Silver lag Jönköpings bgk Jönköping Jönköpings
län
Bangolf LAG herr Brons lag uppsala bgk 1 Uppsala Uppsala län
Casting Haspel precision Damer Guld Anna Karin Söderquist IS linne Värmdö stockholms län
Casting Haspel precision Damer Silver Sara
Tjälldén
IS linne Värmdö stockholms län
Casting Haspel precision Damer Brons Lise-Lotte Jansson DPK Järna stockholms län
Casting Haspel precision herrar Guld Gustav Kransberg IS Linne Värmdö stockholms län
Casting Haspel precision herrar Silver Robert Östlund Montana SFK Västmanlands län
Casting Haspel precision herrar Brons Lars Eric Ericsson Viggbyholm Täby stockholms
län
Frisbee
Allround
Double disc court (DDC) open Guld Stefam Karlsson LUFS Linköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Double disc court (DDC) open Guld Mathias Franzen LUFS Linköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Double disc court (DDC) open Silver Dieter Johansson Värnamo FC Värnamo Jönköpings län
Frisbee
Allround
Double disc court (DDC) open Silver Anton Kappling LUFS Linköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Double disc court (DDC) open Brons Anders Johnsson LUFS Linköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Double disc court (DDC) open Brons Mikael Zewgren Bollnäs FDC Bollnäs gävleborgs län
Frisbee
Allround
Fristil Open Guld Stefan karlsson LUFS Linköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Fristil Open Guld Vendela Arveskär LUFS Linköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Fristil Open Silver Mike Beckman Värnamo FC Värnamo Jönköpings län
Frisbee
Allround
Fristil Open Silver Per Persson Spinndisc FK Lund Skåne län
Frisbee
Allround
Fristil Open Brons Tomas Olsson Spinndisc FK Lund skåne län
Frisbee
Allround
Fristil Open Brons Fredrik Bodell Bollnäs FDC Bollnäs gävleborgs län
Frisbee
Allround
allround dam Guld Niloofar Mosavar Rahmani KFUM Norrköping Norrköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
allround dam Silver Matilda Ringbom Södertörns FK Handen stockholms län
Frisbee
Allround
allround dam Brons Anneli
André
KFUM Norrköping Norrköping Östergötlands län
Frisbee
Allround
Allround open Guld Jonas Karlsson Värnamo FC Värnamo Jönköpings län
Frisbee
Allround
Allround open Silver Fredrik Bodell Bollnäs FDC Bollnäs gävleborgs län
Frisbee
Allround
Allround open brons Mike Beckman Värnamo FC Värnamo Jönköpings län
Boccia (parasport) open Guld lag Tranan HIK Stockholm stockholms län
Boccia (parasport) open Silver lag Varbergs
Parasport
Varberg hallands län
Boccia (parasport) open Brons lag DHR Malmö 2 Malmö skåne län
Kustrodd dubbelsculler mix Guld lag Helsingborgs Roddklubb Helsingborg skåne län
Kustrodd dubbelsculler mix Silver lag Vaxholm RF Vaxholm stockholms län
Kustrodd dubbelsculler mix Brons lag Höganäs Roddförening Höganäs skåne län
Kustrodd Dubbelsculler Damer Guld lag Helsingborgs Roddklubb Helsingborg skåne län
Kustrodd Dubbelsculler Damer Silver lag Höganäs
Roddklubb
Höganäs skåne län
Kustrodd Dubbelsculler Damer Brons lag Helsingborgs Roddklubb Helsingborg skåne län
Kustrodd Scruller 4 Herrar Guld lag Helsingborgs Roddklubb Helsingborg skåne län
Kustrodd Scruller 4 Herrar Silver lag halmstad
gymnastik- och roddförening
Halmstad hallands län
Beach
vattenpolo
herr Guld LAG LSF Piranhas Linköping Östergötlands län
Beach
vattenpolo
herr Silver LAG Järfälla S Järfälla Stockholms län
Beach
vattenpolo
herr Brons LAG Polisen Sollentuna Stockholms län
Beach
vattenpolo
dam Guld LAG Järfälla S Järfälla stockholms län
Beach
vattenpolo
dam Silver LAG Järfälla octopus Järfälla stockholms län
Beach
vattenpolo
dam Brons LAG LSF ESOX
LUCIUS
Linköping Östergötlands län
Rugby 7 s DAM Guld LAG Pingvin Trelleborg skåne län
Rugby 7 s DAM Silver LAG MRC Black
Widows
Malmö Skåne län
Rugby 7 s DAM Brons LAG Exiles Stockholm stockholms län
Rugby 7 s HERR Guld LAG Exiles Stockholm stockholms län
Rugby 7 s HERR Silver LAG Weixiö Växjö kronobergs län
Rugby 7 s HERR Brons LAG göteborg herr Göteborg Västra götalands län
styrkelyft Damer klassis bänkpress 47 kg Silver Natalie Sleiers Become an Athlete Bromma Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 52 kg Guld Johanna Wessman Sommarhemmet Uddevalla Västra götalands län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 52 kg Silver Surya Sundqvist Karlstads AK Karlstad värmlands län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 52 kg Brons Amanda Wikman Malmbergets AIF Malmberget Norrbottens län
styrkelyft Damer klassis bänkpress 57 kg Guld Victoria Cederholm Södertälje AK Södertälje Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 63 kg Guld Linnéa Holmgren HAK greppet Helsingborg skåne län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 63 kg Silver Elsa
Sörman
IKSU Fitness Umeå Västerbottens län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 63 kg Brons Louice Persson Sundbybergs TK Sundbyberg Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 72 kg Guld Micaela Ödling Upsala TK Uppsala Uppsala län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 72 kg Silver Ronja Wildenstam Södra SK Hägersten Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 72 kg Brons Ellen Dalén Athlete SS Stockholm Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 84 kg Guld Sandra Smoler Göteborg KK Göteborg Västra götalands län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 84 kg Silver Sandra Jakobsson Göteborg KK Göteborg Västra götalands län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress 84 kg brons Emma Lagerqvist Kungälvs atletklubb Kungälv Västra götalands län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress + 84 kg Guld Madeleine Lundin-
Heed
Södra SK Hägersten Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress + 84 kg Silver Emelie Pettersson Södertälje AK Södertälje Stockholms län
styrkelyft Damer klassisk bänkpress + 84 kg Brons Emelie
Leach
Väsby Atletklubb Upplands väsby Stockholms län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 59 kg Silver Hugo Granberg Malmö LK Malmö skåne län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 66 kg Guld Eddie Berglund ASK Eskilstuna Eskilstuna Södermanlands län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 66 kg Silver Gustav Blomqvist Sundbybergs TK Sundbyberg Stockholms län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 66 kg Brons Albin Hasselgren Kalmar AK Kalmar kalmar län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 74 kg Guld Simon Brunzell Nynäshamn Nynäshamn Stockholms län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 74 kg Silver Björn Hansen Örebro KK Örebro Örebro län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 74 kg Brons Axel Samuelsson TK Trossö Trossö Blekinge län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 83 kg Guld Piotr Jablonski IKSU Fitness Umeå Västerbottens län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 83 kg Silver Karl-Erik Malmberg Göteborg KK Göteborg Västra götalands län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 83 kg Brons Kevin Ericsson Borlänge AK Borlänge Dalarnas län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 93 kg Guld Marcus Grahn ASK Eskilstuna Eskilstuna Södermanlands län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 93 kg Silver Andreas Jansson Hörby AK Hörby skåne län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 93 kg Brons Erik Erlandsson Malmö LK Malmö skåne län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 105 kg Guld Josef Eriksson Hallsbergs AK Hallsberg Örebro län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 105 kg Silver Anders Henriksson Sundbybergs TK Sundbyberg Stockholms län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 105 kg Brons Sebastian Thernström Karlstads AK Karlstad värmlands län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 120 kg Guld Adam Jakobsson Malå AK Malå Västerbottens län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 120 kg Silver Tommy
Påhls
Borlänge AK Borlänge Dalarnas län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress 120 kg Brons Håkan Mellberg Svalöv Svalöv skåne län
styrkelyft Herrar klassisk bänkpress + 120 kg Guld Mårten Fristedt Linköpings AK Linköping Östergötlands län
simning 400m frisim herrar PARA Guld Jesper Andersson Karlstads simsällskap Karlstad värmlands län
simning 400m frisim herrar PARA Silver Tobias Klasson Säffle
Simsällskap
Säffle värmlands län
simning 400m frisim herrar PARA Brons Andreas Nordh Osby
simsällskap
Osby skåne län
simning 50m bröstsim herrar PARA Guld Albin Oskarsson Örebro
simallians
Örebro Örebro län
simning 50m bröstsim herrar PARA Silver Yahia Mossa Växjö
simsällskap
Växjö kronobergs län
simning 50m bröstsim herrar PARA Brons Anderas Nordh Osby
simsällskap
Osby skåne län
simning 50 m bröstsim herrar Guld Johannes Skagius Simklubben
Neptun
Stockholm stockholms län
simning 50 m bröstsim herrar silver Daniel Räisänen Täby sim Täby stockholms län
simning 50 m bröstsim herrar Brons Erik Kähr Helsingborgs simsällskap Helsingborg skåne län
simning 400m medley damer Guld Christine Ekman Simklubben
Neptun
Stockholm stockholms län
simning 400m medley damer Silver Lisa Nystrand sala simsällskap Sala västmanlands län
simning 400m medley damer Brons Jaqueline Hippi Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 50m ryggsim herrar Guld Gustav Hökfelt Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 50m ryggsim herrar Silver Simon
sjödin
Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 50m ryggsim herrar Brons Samuel Törnqvist täby sim Täby Stockholms län
simning 50m frisim damer PARA Guld Pernilla Lindberg Föreningen
Göteborg sim
Göteborg västra götalands län
simning 50m frisim damer PARA Silver Clara Högqvist Spårvägen simförening Vällingby Stockholms län
simning 50m frisim damer PARA Brons Lina Wats Karlstads simsällskap Karlstad värmlands län
simning 50 m frisim damer Guld Sara sjöström Södertörns simsällskap Vårby Stockholms län
simning 50 m frisim damer Silver Michelle Coleman Spårvägen simförening Vällingby Stockholms län
simning 50 m frisim damer brons Sofia
Henell
Linköpings
allmänna ss
Linköping Östergötlands län
simning 400 m frisim herrar Guld Wiggo Frohde Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 400 m frisim herrar Silver Marcus Holmqvist Jönköpings simsällskap Jönköping Jönköpings län
simning 400 m frisim herrar Brons Tor
Leander
Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 100 m ryggsim damer PARA Guld Lina Watz Karlstads simsällskap Karlstad värmlands län
simning 100 m ryggsim damer PARA Silver Pernilla Lindberg Föreningen
Göteborg sim
Göteborg Västra götalands län
simning 100 m ryggsim damer PARA Brons Agnes Kramer Falkenbergs simklubb Falkenberg Hallands län
simning 100m ryggsim damer Guld Michelle Coleman Spårvägens simförening Vällingby Stockholms län
simning 100m ryggsim damer Silver Trine
Forss
Skövde
simsällskap
Skövde Västra götalands län
simning 100m ryggsim damer Brons Marlene Pavlu
Lewin
Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 4×100 m medley herrar Guld lag Simklubben
Neptun
Stockholm Stockholms län
simning 4×100 m medley herrar Silver lag Helsingborgs simsällskap Helsingborg skåne län
simning 4×100 m medley herrar Brons lag täby sim Täby Stockholms län
simning 4x200m frisim damer Guld lag Jönköpings simsällskap Jönköping Jönköpings län
simning 4x200m frisim damer Silver lag Södertörns simsällskap Vårby Stockholms län
simning 4x200m frisim damer Brons lag Spårvägens simförening Vällingby Stockholms län
Cricket T20 CRICKET T20 Guld LAG Lunds SM Lund Skåne län
Cricket T20 CRICKET T20 Silver Lag Nacka cc Nacka Stockholms län
Dragkamp 640 kg herr Guld lag Brunnsbergs IF Älvdalen Dalarnas län
Dragkamp 640 kg herr Silver lag Stenungsund DK Stenungsund Västra götalands län
Dragkamp 640 kg herr Brons lag Löftadalen DK Frillesås hallands län
Dragkamp 540 kg dam Guld lag Brunnsbergs IF Älvdalen Dalarnas län
Dragkamp 540 kg dam Silver lag Unnaryds DK Unnaryd Hallands län
Dragkamp 540 kg dam Brons lag Hovmatorp,
lag GUL
Hovmantorp kronobergs län
Radiostyrd bilsport 1:8 Elbuggy Guld Jessica Pålsson FRCK Furulund Skåne län
Radiostyrd bilsport 1:8 Elbuggy Silver David Ronnefalk Karlskrona MRK Karlskrona Blekinge län
Radiostyrd bilsport 1:8 Elbuggy Brons Elias Johansson AMF-Årsunda Årsunda gävleborgs län
Surfski H22 Guld Tommy Karls örnsbergs KK Stockholm Stockholms län
Surfski H22 Silver Martin Nordstrand stockholms KK Stockholm Stockholms län
Surfski H22 Brons Nils Toresson örnsbergs KK Stockholm Stockholms län
Surfski D22 Guld Hanna Höij Stockholms KK Stockholm Stockholms län
Surfski D22 Silver Emma Levemyr Västkust surfski Torslanda Västra götalands län
Surfski D22 Brons Johanna Johansson Malmö
Kanotklubb
Malmö skåne län
Tyngdlyftning Damer 76 kg ryck Guld Patricia Strenius Nordic AK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Damer 76 kg ryck Silver Lovisa Bundgaard Falu AK Falun Dalarnas län
Tyngdlyftning Damer 76 kg ryck Brons Lotten Danemo Sörby BoIS Vinslöv Skåne län
Tyngdlyftning Damer 76 kg stöt Guld Patricia Strenius Nordic AK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Damer 76 kg stöt Silver Ida Rönn Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Damer 76 kg stöt Brons Lotten Danemo Sörby BoIS Vinslöv skåne län
Tyngdlyftning Damer 76 kg totalt Guld Patricia Strenius Nordic AK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Damer 76 kg totalt Silver Ida Rönn Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Damer 76 kg totalt Brons Lotten Danemo Sörby BoIS Vinslöv skåne län
Tyngdlyftning Damer 81 kg ryck Guld Mimi Pelling Mossebergs AK Göteborg Västra götalands län
Tyngdlyftning Damer 81 kg ryck Silver Anna Kiipsaar Nordic AK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Damer 81 kg ryck Brons Kaitlynne Rahner Falu AK Falun Dalarnas län
Tyngdlyftning damer 81 kg stöt Guld Kaitlynne Rahner Falu AK Falun Dalarnas län
Tyngdlyftning damer 81 kg stöt Silver Anna Kiipsaar Nordic AK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning damer 81 kg stöt Brons Petra Eriksson Falu AK Falun Dalarnas län
Tyngdlyftning damer 81 kg total Guld Kaitlynne Rahner Falu AK Falun Dalarnas län
Tyngdlyftning damer 81 kg total Silver Anna Kiipsaar Nordic AK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning damer 81 kg total Brons Mimi Pelling Mossebergs AK Göteborg Västra götalands län
Tyngdlyftning Damer +87 kg ryck Guld Terese Karlsson Gävle KK Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Damer +87 kg ryck Silver Elin Bendefors Falköpings AIK Falköping Västra götalands län
Tyngdlyftning Damer +87 kg stöt Guld Terese Karlsson Gävle KK Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Damer +87 kg stöt Silver Elin Bendefors Falköpings AIK Falköping Västra götalands län
Tyngdlyftning Damer + 87 kg total Guld Terese Karlsson Gävle KK Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Damer + 87 kg total Silver Elin Bendefors Falköpings AIK Falköping Västra götalands län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg ryck Guld Oscar Gillström Allmänna SK Eskilstuna Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg ryck Silver Lars Stålberg Upsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg ryck Brons Kristoffer Nilsson Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg stöt Guld Lars Stålberg Upsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg stöt Silver Oscar Gillström Allmänna SK Eskilstuna Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg stöt Brons Kristoffer Nilsson Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg total Guld Oscar Gillström Allmänna SK Eskilstuna Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg total Silver Lars Stålberg Upsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar 102 kg total brons Kristoffer Nilsson Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning herrar 109 kg ryck Guld Stefan Ågren Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning herrar 109 kg ryck Silver Eric Sjödén Uppsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning herrar 109 kg ryck Brons Jonathan Bergkvist Allmänna SK Eskilstuna Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar 109 kg stöt Guld Stefan Ågren Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Herrar 109 kg stöt Silver Jonathan Bergkvist Allmänna SK Eskilstuna Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar 109 kg stöt Brons Eric Sjödén Uppsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar 109 kg total Guld Stefan Ågren Fyshuset SKG Gävle gävleborgs län
Tyngdlyftning Herrar 109 kg total Silver Eric Sjödén Uppsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar 109 kg total Brons Jonathan Bergkvist Allmänna SK Eskilstuna Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg ryck Guld Hampus Lithén Trosa AIF Trosa Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg ryck Silver Erik Martin Upsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg ryck Brons Mathias Bergman Mossebergs AK Göteborg Västra götalands län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg stöt Guld Hampus Lithén Trosa AIF Trosa Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg stöt Silver Ragnar Öhman United fighters IF Trelleborg skåne län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg stöt Brons Erik Martin Upsala TK Uppsala Uppsala län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg total Guld Hampus Lithén Trosa AIF Trosa Södermanlands län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg total Silver Ragnar Öhman United fighters IF Trelleborg skåne län
Tyngdlyftning Herrar + 109 kg total brons Erik Martin Upsala TK Uppsala Uppsala län
Karate (kyokushin) Herrar + 90 Guld Simon Pålsson Keiko Karate Kai Göteborg Västra götalands län
Karate (kyokushin) Herrar + 90 Silver Sebastian Eriksson KFUM Uppsala kyokushin karate Uppsala Uppsala län
Karate (kyokushin) Herrar + 90 Brons Fredrik Grankvist Ale karate club Nol Västra götalands län
Karate (kyokushin) herrar -90 kg Guld Jonas Rosin Brynäs Kyokushin karate Brynäs gävleborgs län
Karate (kyokushin) herrar -90 kg Silver Daneil Elmo Göteborgs
karate kai
Göteborg Västra götalands län
Karate (kyokushin) herrar -90 kg Brons Alireza Nazari Lidköpings kyokushin karate Lidköping Västra götalands län
Karate (kyokushin) Herrar -70 kg Guld Milad Samizade Benzai Karate Kai Göteborg Västra götalands län
Karate (kyokushin) Herrar -70 kg Silver Leo Rönnebro Banzai karate kai Göteborg Västra götalands län
Karate (kyokushin) Herrar -70 kg Brons Robert Strandberg Lidköpings kyokushin karate Lidköping Västra götalands län
Karate (kyokushin) Damer + 65 kg Guld Mette-Marie Nielsen Minami Budokai Handen Stockholms län
Karate (kyokushin) Damer + 65 kg Silver Moa Jensen Kungälv kyokushin karate Kungälv Västra götalands län
Karate (kyokushin) Damer + 65 kg Brons Ella Elvander KFUM Uppsala kyokushin karate Uppsala Uppsala län
Karate (kyokushin) damer -65 kg Guld Ewelina Roswadowsja KFUK Uppsala kyokushin karate Uppsala Uppsala län
Karate (kyokushin) damer -65 kg Silver Fanny Mattieu KFUM Uppsala kyokushin karate Uppsala Uppsala län
Trupp
gymnastik
DAM Guld LAG GK motus-salto Malmö skåne län
Trupp
gymnastik
DAM Silver LAG Bromma
gymnasterna
Bromma Stockholms län
Trupp
gymnastik
DAM Brons LAG GT Vikingarna Lidingö Stockholms län
Trupp
gymnastik
HERR Guld LAG Bromma
gymnasterna
Bromma Stockholms län
Trupp
gymnastik
HERR Silver LAG KFUM Stockholm Stockholms län
Trupp
gymnastik
HERR Brons LAG GK motus-salto Malmö skåne län
Trupp
gymnastik
MIXED Guld LAG GF Örebro Örebro Örebro län
Trupp
gymnastik
MIXED Silver LAG Bromma
gymnasterna
Bromma Stockholms län
Trupp
gymnastik
MIXED Brons LAG Gefle GF Gävle gävleborgs län
Basket 3×3 DAM Guld LAG Hot shots Södertälje Stockholms län
Basket 3×3 DAM Silver LAG Warheads Lund skåne län
Basket 3×3 HERR Guld LAG Guns n rose Lidingö Stockholms län
Basket 3×3 HERR Silver LAG Blouses Lund Skåne län
Hindersim DAM Guld Siri Englund P 7 SKIF Örebro Örebro län
Hindersim DAM Silver Kim Pettersson-Bohlin K1 Modern Femkamp Stockholm Stockholms län
Hindersim DAM Brons Jill Lundström malmö Malmö skåne län
Hindersim HERR Guld William Myrlander Nässjö sls Nässjö Jönköpings län
Hindersim HERR Silver Anton Arvidsson Kungälvs simsällskap Kärna Västra götalands län
Hindersim HERR Brons Julian Cöster Mölndals allmänna simsällskap Mölndal Västra götalands län
SUP (stand up paddle) Technical race dam Guld Maya Persson Stenungsund SUP klubb Stenungsund Västra götalands län
SUP (stand up paddle) Technical race dam Silver Ulrika Larsson Bråviken Bråviken Östergötlands län
SUP (stand up paddle) Technical race dam Brons Camilla Persson malmö kanotklubb Malmö skåne län
SUP (stand up paddle) Technical race herr Guld Johan Skärskog Malmö Kanotklubb Malmö skåne län
SUP (stand up paddle) Technical race herr Silver Magnus Lindstedt Bris Varberg hallands län
SUP (stand up paddle) Technical race herr Brons Patrick Boyum Malmö SUP klubb Malmö skåne län
SUP (stand up paddle) distans Dam Guld Maya Persson Stenungsund SUP klubb Stenungsund Västra götalands län
SUP (stand up paddle) distans Dam Silver Ulrika Larsson Båviken Bråviken Östergötlands län
SUP (stand up paddle) distans Dam Brons Susanne Davidsson Varbergs Parasport Varberg hallands län
SUP (stand up paddle) distans Herr Guld Magnus Lindstedt Bris Varberg hallands län
SUP (stand up paddle) distans Herr Silver Axel Bergsten Paddelklubb Hönö Västra götalands län
SUP (stand up paddle) distans Herr Brons Johan Skärskog Malmö Kanotklubb Malmö skåne län

Sport | SM-veckan Malmö
Örebronyheter

Du måste logga in för att lämna kommentarer Logga in